Ubezpieczenie

W przypadku problemów z ubezpieczeniem (nieobowiązkowym) prosimy o kontakt z agentem ubezpieczeniowym p. Barbarą Maj tel. 502004547

Dziennik elektroniczny UONET+

Jeśli Państwo podali adres email na karcie zgłoszenia dziecka to może się już logować (podanym emailem) do dziennika koniecznie przez link w powyższym menu strony.
Proszę również oglądnąć instrukcję pierwszego logowania jak ustalić hasło lub przeczytać poradę z Bazy wiedzy - kliknij.

W razie nieudanej próby proszę o weryfikację poprawności maila u wychowawcy.

Jak zalogować się po raz pierwszy - oglądnij film - Pierwsze logowanie lub przeczytaj poradę w Bazie wiedzy.

Wielkanoc 2021

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: poniedziałek, 29, marzec 2021
GrEgOr

Życzenia od najmłodszych

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: poniedziałek, 29, marzec 2021
GrEgOr

Wesołych Świąt!

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych najmłodszych dzieciaków!

 • 16169943717924321232990837283944
 • 20210328_130207
 • IMG20210326182459

 • IMG20210326182518
 • IMG_20210327_190033
 • IMG_20210327_201943

 • IMG_20210327_201953
 • IMG_20210329_073712
 • IMG_20210329_180542

 • Kartka Świąteczna cd
 • Kartka
 • Kuba Krasny kl. 3 A środek

 • Kuba Krasny kl.3A
 • Kuba Krasny
 • Załącznik poczty-1

 • Załącznik poczty-2
 • Załącznik poczty-3
 • Załącznik poczty-4

 • Załącznik poczty-5
 • Załącznik poczty-6
 • Załącznik poczty

Laureatka Konkursu Przedmiotowego z J. Niemieckiego!

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: środa, 17, marzec 2021
GrEgOr
Szanowni Państwo!
Jest nam ogromnie miło podzielić się cudowną nowiną - nasza uczennica Oliwia Ziębińska, została tegoroczną LAUREATKĄ Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy Oliwce oraz Pani Iwonie Męcner, tak wspaniałego sukcesu!

#akcjadonacja

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 15, marzec 2021
GrEgOr
Nasza szkoła bierze udział w akcji #AkcjaDonacja. Ma ona na celu uświadomienie społeczeństwu znaczenia potrzeb osobistych młodych dziewcząt oraz niwelowanie poczucia wykluczenia spowodowanego brakiem podstawowych środków higienicznych. Temat niezwykle trudny i delikatny, ale ważny z perspektywy zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Rekrutacja 2021

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: piątek, 12, marzec 2021
GrEgOr

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem
o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko co ma, co posiada,
umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko 
z drugimi, ale i dla drugich.”

/Jan Paweł II/

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach z Oddziałami Sportowymi powstała na mocnych fundamentach gimnazjum, w którego rozwój włożyliśmy dużo pracy i serca. Jeśli coś powstaje z pasji, będzie trwało, bo zyskuje unikalną wartość. Reforma edukacji zmieniła bieg historii, ale nie ostudziła naszych marzeń o dobrej szkole. Dostaliśmy wielki kredyt zaufania od lokalnych władz, rodziców i uczniów. Możemy dalej się rozwijać jako szkoła podstawowa o profilu sportowym. Kultura fizyczna była dla nas zawsze ważna, traktowaliśmy ją na równi z nauką. Dzięki temu udało nam się stworzyć wizję ideału młodego człowieka, zgodnie z zasadą: w zdrowym ciele zdrowy duch. Zatrudniamy licencjonowanych trenerów, którzy hartują ducha sportu w naszej szkole. Możemy pochwalić się wieloma osiągnięciami w tej dziedzinie. Dzięki wsparciu rodziców uzyskaliśmy zgodę organu prowadzącego na otwarcie w roku szkolnym 2020/2021 oddziału sportowego na poziomie klasy szóstej .

Stawiamy na wszechstronny rozwój i kulturę bycia. Każdego ucznia traktujemy w sposób indywidualny. Pracujemy w zgranym zespole nauczycieli, którzy się szanują i ciągle rozwijają. Położenie naszej placówki jest wyjątkowo bezpieczne, z dala od głównych ciągów komunikacyjnych. Jednocześnie łatwo do nas trafić, szkoła dysponuje parkingiem, dojazd jest tak zaplanowany, że nie ma korków. Mamy ciszę, bliskość natury i możemy podziwiać przepiękne widoki. Dysponujemy rewelacyjnym zapleczem sportowym: halą oraz stadionem lekkoatletycznym. Budynek naszej szkoły jest komfortowy, wnętrza są jasne i przestronne, bardzo dobrze wyposażone, z dostępem do Internetu. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki z czytelnią, świetlicy, mają zapewnioną pomoc przedmedyczną i pedagogiczną. Stołówka oferuje pyszne obiady, posiłki spożywane są przez 98% uczniów! Dzieci stołują się w przestronnej jadalni z kolorowymi obrusami na stolikach, korzystają z kompletnych sztućców oraz zastawy. Dania serwowane w naszej szkole są zawsze świeże i smaczne.

Pracujemy w systemie jednozmianowym. Od czasów gimnazjalnych przykładamy dużą wagę do osiągnięć naszych uczniów, szczególnie dbając o wysoki poziom egzaminów zewnętrznych.
Co roku możemy pochwalić się finalistami lub laureatami konkursów przedmiotowych. Cenimy relacje z rodzicami. Chcemy, żeby współtworzyli naszą szkołę, na bieżąco informujemy ich o zachowaniu oraz postępach w nauce dzieci. Ewentualne problemy wychowawcze rozwiązujemy
w sposób partnerski, służymy pomocą uczniom i rodzicom. Organizujemy ciekawe zajęcia pozalekcyjne, wycieczki klasowe, wyjścia do kina oraz teatru. Włączamy się w działania na rzecz środowiska lokalnego i dla potrzebujących. W naszej szkole nigdy nie jest nudno, dzięki współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli organizujemy różne wydarzenia kulturalne tak, żeby łączyć zabawę z nauką.

Przyjdźcie i sami się przekonajcie, dlaczego warto właśnie nam powierzyć Wasze dzieci. Zaufajcie profesjonalistom!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wilkowicach
im. Królowej Jadwigi z Oddziałami Sportowymi

Wirusoochrona

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: wtorek, 23, luty 2021
GrEgOr

„Wirusoochrona”

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły doskonale wiedzą, jak chronić się przed wirusami i dbać o swoje zdrowie. Udowodnili to biorąc udział w akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” zainicjowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych oraz propagowanie podstawowych zasad higieny wśród dzieci. W trakcie zajęć dzieci mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem koronawirusa i grypy. Zajęcia przygotowane przez wychowawczynie klas 1-3 były pełne poważnych rozmów na temat zdrowego stylu życia, dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy, układały wspólnie zdania przypominające o najważniejszych zasadach higieny, ale przede wszystkim było mnóstwo dobrej zabawy. Wykonaliśmy doświadczenie z pieprzem, które udowodniło wszystkim, że sama woda nie wystarczy, żeby skutecznie umyć ręce. Wybrudziliśmy się porządnie farbą, żeby zobaczyć, jak prawidłowo rozetrzeć mydło na dłoniach, wykonaliśmy własne wirusy z groźnymi minami, a na koniec nauczyliśmy się piosenki o lisku, dzięki której już zawsze będziemy wiedzieć, kiedy minie konieczne 30 sekund szorowania rączek. Takiej ekipy jak nasi Uczniowie wirusy boją się już na odległość.

Zobacz fotorelację -> WIĘCEJ

Czytaj więcej: Wirusoochrona

Valentine's Day

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: piątek, 12, luty 2021
GrEgOr

W naszej szkole nauka zawsze idzie w parze z dobrą zabawą.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 1-3 wykonywali piękne kartki walentynkowe oraz układali życzenia w języku angielskim dla swoich Walentynek.
Zobacz fotorelację - > WIĘCEJ

Czytaj więcej: Valentine's Day