Po 20 latach 19 czerwca 2019 roku pożegnaliśmy ostatnich absolwentów Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach. Równocześnie absolwentami stali się uczniowie ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach z Oddziałami Sportowymi.

W czasie uroczystej akademii Dyrektor wraz z wychowawcami wręczył uczniom nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, wysoką frekwencję oraz czytelnictwo. Szczególnie zostali wyróżnieni sportowcy, którzy również odebrali z rąk dyrektora i nauczycieli wychowania fizycznego dyplomy i nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

Rada Rodziców sprawiła miłą niespodziankę fundując szkole podstawowej nowe stroje sportowe dla naszych młodych sportowców.

Fotorelacja:

Szach mat

Opublikowano: środa, 12, czerwiec 2019
GrEgOr

8 czerwca trójka naszych uczniów wzięła udział w IX Turnieju Szachowym na Biwaku w Bystrej.

III miejsce zajęła Karina DZiedzic z klasy Iva. Oprócz Kariny dzielnie walczyli Mateusz Pasieka i Kacper

Klyta.

Gratulujemy!

Mistrzynie Polski!

Opublikowano: czwartek, 21, marzec 2019
GrEgOr

13-17 marca br. w ON Kotelnica Białczańska, uczennice naszej szkoły wywalczyły 7 medali podczas Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej  w narciarstwie biegowym.

Na tak wspaniały wynik złożyło się 6 medali indywidualnych oraz 1 w biegu sztafetowym.

Kalina Dziubek - 11 miejsce styl klasyczny

Złoty medal wywalczyły również nasze uczennice w biegu sztafetowym 4x3km - Zofia Dusińska, Maria Jakubiec, Emilia Dobija, Kalina Dziubek.

Uczennice naszej szkoły okazały się również najlepsze w Polsce w kategorii dziewcząt w łącznej punktacji szkół.

XII Puchar Magurki

Opublikowano: poniedziałek, 18, luty 2019
GrEgOr

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 im Królowej Jadwigi w Wilkowicach z Oddziałami Sportowymi najlepszą szkołą podczas XII Pucharu Magurki

10 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Pucharze Magurki Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy. Nasza szkoła wygrała w klasyfikacji najliczniej reprezentowanej szkoły.

Najlepszą zawodniczką w biegu młodzieżowym, a następnie w biegu głównym została nasza uczennica Maria Jakubiec (tegoroczna Mistrzyni Polski Młodzików). Podium uzupełniły również nasze uczennice: 2 miejsce Zofia Dusińska (2 miejsce również w biegu na 7,5km w kat. open) natomiast 3 miejsce zajęła Emilia Dobija. W kategorii rocznika 2006 i młodsi brązowy medal wywalczyła Alicja Nowak.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom wspaniałych wyników.

Beata Szymańczak

Złote narciarki

Opublikowano: środa, 30, styczeń 2019
GrEgOr

Uczennice naszej szkoły w składzie Maria Jakubiec, Emilia Dobija oraz Zofia Dusińska wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski Młodziczek w narciarstwie biegowym.

Dziewczyny pokazały się również z rewelacyjnej strony w biegach indywidualnych. Maria Jakubiec w stylu dowolnym zdobyła brązowy medal, tuż za nią na 4 pozycji uplasowała się Zofia Dusińska. W biegu stylem klasycznym również brązowy medal trafił w ręce Marii Jakubiec, natomiast Zosia zajęła 9 lokatę.

W kategorii 2006 i młodsze dwa medale z Mistrzostw Polski przywiozła Alicja Nowak. Alicja wraz z koleżankami ze swojego klubu LKS Klimczok Bystra wywalczyła tytuł Wicemistrzyń Polski. Rewelacyjny bieg Ala zaliczyła również w biegach indywidualnych plasując się na 3 i 5 miejscu.

Sukcesy narciarek biegowych

Opublikowano: sobota, 20, październik 2018
GrEgOr

LETNIE SUKCESY NASZYCH NARCIAREK

6 października uczennice naszej Szkoły zakończyły starty w Pucharze Polski na nartorolkach. Zawody odbywały się prawie co tydzień, począwszy od 9 września. Ogromny sukces odniosła Maria Jakubiec wygrywając ostatecznie Puchar Polski w kat. jun. C, w czołówce znalazła się również kolejna nasza uczennica Zofia Dusińska - 5 miejsce.