Numer konta Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Bystrej, ul. Zdrojowa 3
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W środę 20 września odbędzie się zebranie z rodzicami.

ZAPRASZAMY!

#Laboratorium Przyszłości – cz. 10

Kategoria: Laboratoria przyszłości
Opublikowano: czwartek, 22, czerwiec 2023
GrEgOr

Nasza szkoła w ramach Laboratorium Przyszłości zakupiła drukarkę 3D. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest rozbudzenie wyobraźni uczniów i samodzielne wydrukowanie niestandardowych pomocy edukacyjnych. Drukarka 3D przydaje się nie tylko na informatyce. Sprzęt ten znajduje znacznie więcej zastosowań, m.in. na biologii i geografii. Drukarka 3D to urządzenie, które wykonuje trójwymiarowe obiekty z materiałów o różnych właściwościach (np. biodegradowalnego plastiku lub materiałów elastycznych). Obiekty te powstają poprzez nakładanie i stapianie ze sobą kolejnych warstw specjalnego plastikowego „drutu”, czyli tzw. filamentu. Podczas korzystania z drukarek 3D dzieci wykorzystują nowe możliwości, dostrzegają, jak nowoczesna technika może służyć zdobywaniu wiedzy. Trójwymiarowe przedmioty używane na lekcjach pozwalają lepiej zapoznać się z materiałem. To dodatkowo stymuluje mózg i umożliwia efektywniejsze zapamiętywanie informacji. Wzrasta kreatywność – drukarka 3D to pokaz tego, jak działa nieszablonowe myślenie. Dzięki drukarce 3D rośnie zainteresowanie przedmiotem, a dzieci mocniej angażują się w zajęcia.

 • IMG_4067
 • IMG_4068

#Laboratorium Przyszłości – cz. 9.

Kategoria: Laboratoria przyszłości
Opublikowano: wtorek, 30, maj 2023
GrEgOr

Klasa 2 b wykorzystała Robota Photon do nauki godzin na zegarach oraz do obliczeń zegarowych. Robot przeznaczony jest do samodzielnej i indywidualnej nauki. Wszystkie zadania i eksperymenty oparte są o fabularną historię w aplikacji, w której użytkownik pomaga Photonowi pokonać nowe wyzwania, jednocześnie ucząc się podstaw programowania oraz logicznego myślenia. Photon po wyjęciu z pudełka nie potrafi zupełnie nic. Dzieci muszą nauczyć go wszystkiego od podstaw - jak się poruszać, jakie mamy kolory, jak reagować na interakcje z otoczeniem przy pomocy czujników, w które robot został wyposażony.

 • 1
 • 2

 • 3

#LaboratoriaPrzyszłości - cz. 8

Kategoria: Laboratoria przyszłości
Opublikowano: piątek, 28, kwiecień 2023
GrEgOr

Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential, który został zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM, edukacji językowej, społecznej i emocjonalnej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, łatwego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania metodą "przeciągnij i upuść" opartego na Scratchu jr., SPIKE Essential angażuje uczniów w zajęcia edukacyjne, pomagając im opowiadać historie i rozwiązywać złożone problemy, niezależnie od poziomu ich nauki. Od projektów dla początkujących po nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania. Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential pomaga uczniom ćwiczyć podstawowe umiejętności STEAM potrzebne w codziennym życiu i na dalszych etapach nauki by stać się innowacyjnymi umysłami jutra... po prostu się bawiąc!

 • 1
 • 2

 • 3
 • 4

 • 5
 • 6

 • 7

#LaboratoriaPrzyszłości - cz. 7

Kategoria: Laboratoria przyszłości
Opublikowano: środa, 08, marzec 2023
GrEgOr

W ramach Laboratorium Przyszłości zostały zakupione dla naszej szkoły klocki LEGO® Education SPIKE™ Essentia oraz tablety Terra. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, który jest inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości i możliwości zakupienia nowoczesnego sprzętu uczniowie klasy 2b i 3a, będą mieli w tym roku wziąć możliwość w konkursie FIRST® LEGO® League.

 • 1
 • 2

 • 3
 • 4

 • 5

#LaboratoriaPrzyszłości - cz. 6

Kategoria: Laboratoria przyszłości
Opublikowano: wtorek, 28, luty 2023
GrEgOr

W ramach Laboratorium Przyszłości wychowawczynie z klas 3a – Pani Katarzyna Szczęść, 2b – Pani Anita Krawczyk oraz 1a – Pani Katarzyna Mrówka, szkoliły się w Regionalnym Ośrodku Szkolenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej z wykorzystania robotów Photon.
Dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Zuziaka oraz Pani Jolanty Biernat nauczycielki dowiedziały się, że Photon to interaktywny robot edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z uczniem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie – poprzez zabawę.