W razie problemów z otrzymaniem listu aktywacyjnego proszę o przesłanie informacji z adresu podanego w deklaracji na adres gpiwowar@gimwilk.lap.pl

Kategoria: Sportowe
Opublikowano: sobota, 20, październik 2018
GrEgOr

LETNIE SUKCESY NASZYCH NARCIAREK

6 października uczennice naszej Szkoły zakończyły starty w Pucharze Polski na nartorolkach. Zawody odbywały się prawie co tydzień, począwszy od 9 września. Ogromny sukces odniosła Maria Jakubiec wygrywając ostatecznie Puchar Polski w kat. jun. C, w czołówce znalazła się również kolejna nasza uczennica Zofia Dusińska - 5 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nadchodzącym sezonie zimowym

Wicemistrzostwo Rejonu w biegach przełajowych!

Beata Szymańczak

TYTUŁ WICEMISTRZYŃ REJONU OBRONIONY

W Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Powiatowe Sztafetowe biegi przełajowe. Celem naszej drużyny dziewczyn, był awans do zawodów rejonowych, czyli zajęcie 1 lub 2 miejsca. Pomimo choroby, niektórych dziewczyn udało nam się uzyskać awans. Po pierwszych 3 zmianach dwie drużyny w tym nasza wypracowały przewagę, po której nasze biegaczki mogły spokojnie ukończyć bieg na 2 miejscu, oszczędzając siły na Finał Pucharu Polski na nartorolkach, który odbywał się 2 dni później.

Podczas zawodów Rejonowych w Zabrzegu pech niestety nas nie opuścił, ponieważ kontuzji doznała jedna z najszybszych dziewczyn naszej drużyny. Mimo wielu przeciwnościom losu dziewczyny zostawiły na trasie całe swoje serce oraz bardzo dużo łez przegrywając niewiele tylko z SP33 Bielsko-Biała, a jednocześnie odnosząc zwycięstwo m.in. nad SP2 Bystra, rewanżując się tym samym za powiaty. Wynik jaki uzyskały dziewczyny podczas zawodów rejonowych budził straszny niedosyt, bo gdyby… ale taki jest sport.

Naszą szkołę reprezentowały:

Emilia Dobija, Maria Jakubiec, Magdalena Masłyka, Natalia Sołdra, Karolina Żmij, Zofia Dusińska, Karolina Zakrzewska.

W powiatowych zawodach Igrzysk młodzieży mieliśmy również, drużynę chłopaków, która zajęła 7 miejsce w składzie: Kacper Chowaniec, Kacper Puc, Norbert Wroniewski, Kamil Nowicki, Sebastian Kanik oraz Nikodem Zioło

W sztafetowych biegach przełajowych Igrzysk Dzieci, nieco dłuższą drogę do pokonania mieli najmłodsi nasi uczniowie 2006-2008. Drużyna chłopaków musiała się zmierzyć z pozostałymi 4 szkołami już na szczeblu gminnym. Chłopaki wywalczyli awans do finałów powiatowych, plasując się na 2 miejscu. Nasi najmłodsi biegacze przegrali tylko ze starszymi kolegami z sąsiedniej szkoły SP1 Wilkowice pokonując SP1 Bystra, SP2 Bystra oraz SP Meszna.

Na szczeblu powiatowym chłopaki spisali się również rewelacyjnie, zajmując bardzo wysokie 6 miejsce. Szkołę reprezentowali: Jakub Pach, Patryk Walczak, Piotr Babina, Bartosz Górkiewicz, Damian Kowalski oraz Kacper Świecak.

Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej

Opublikowano: piątek, 19, październik 2018
GrEgOr

Uczniowie naszej szkoły zdobyli Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej! Gratulujemy uczniom oraz trenerom!

Sezon piłkarski za nami

Opublikowano: niedziela, 17, czerwiec 2018
GrEgOr

W sobotę 9 czerwca drużyna juniorów młodszych GLKS Wilkowice, w skład której wchodzą uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszej szkoły, zakończyła sezon piłkarski w III lidze Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy. Wspierali nas koledzy, którzy ukończyli naszą szkołę w roku ubiegłym - Mateusz Hutyra i Dominik Copija. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych sezonach!

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna 2018

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018
GrEgOr

POWIATOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA

7  czerwca na stadionie MOSIR w Czechowicach Dziedzicach odbył się I rzutPowiatowej Ligi atletycznej rocznika 2004-2002. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce.

Wybitni sportowcy w naszej szkole

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018
GrEgOr

W dniu 30.05.2018 uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się, ze sportowcami polskich kadr narodowych skoków: Jakub Wolny, Tomasz Pilch, begów narciarskich: Paweł Klisz oraz kombinacji norweskiej: Szczepan Kupczak i Piotr Kudzia.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego pt: Rola języka obcego w karierze zawodowego sportowca i zostało zorganizowane przez część uczniów klasy IIa Gimnazjum oraz nauczycieli p. B. Szymańczak oraz I. Męcner. Społeczność naszej szkoły z ogromną uwagą obejrzała prezentację na temat sportów zimowych, słuchała odpowiedzi gości na zadane pytania. Uczniowie z radością zbierali autografy i robili ze sportowcami zdjęcia.