OPŁATA ZA OBIADY

Odpłatność za obiady w miesiącu kwietniu wynosi 31,20zł. Termin wpłat do 10 go.

Egzamin Ósmoklasisty

W naszej szkole egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem!

Odwóz uczniów w dniach 15-17 kwietnia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

1130  Wilkowice Górne do Mesznej 1130  Wilkowice Górne do Mesznej 1130  Wilkowice Górne do Mesznej
1450  SP Nr 1 Wilkowice do Wilkowice Granica       1450  SP Nr 1 Wilkowice do Wilkowice Granica       1450  SP Nr 1 Wilkowice do Wilkowice Granica      

REKRUTACJA

 

DOKUMENTY

 

Pierwsza pomoc - warsztaty

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: wtorek, 18, luty 2014 Andrzej Błachut

Szybki rozwój cywilizacyjny w ostatnich latach pociąga za sobą coraz to większą liczbę zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka. Aby zminimalizować skutki tragicznych zdarzeń takich jak wypadki, pożary, powodzie itp. trzeba zadbać, by uczniowie posiedli praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W Gimnazjum służą temu między innymi lekcje edukacji dla bezpieczeństwa. W ramach tychże zajęć 12 lutego br. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla klas trzecich, które prowadzili strażacy OSP Wilkowice. Najpierw uczestniczący w warsztatach uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy a następnie pod fachowym okiem doświadczonych strażaków doskonalili umiejętności praktyczne. Ćwiczenia obejmowały między innymi: bezpieczne postępowanie w miejscu wypadku, rozpoznawanie podstawowych czynności życiowych (świadomość, oddech, tętno), wzywanie pomocy, resuscytację krążeniowo oddechową, układanie nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, pierwszą pomoc przy urazach kończyn i zranieniach. Z całą pewnością warsztaty można uznać za udane. W przyjaznej atmosferze młodzież chętnie i bez oporów podejmowała się kolejnych ćwiczeń. Często padały dodatkowe pytania do prowadzących na temat właściwego postępowania w danej sytuacji, świadczące o dużym zainteresowaniu tematem. Mam nadzieję, że w razie potrzeby każdy uczeń zrobi użytek z wiedzy zdobytej w czasie zajęć. Dziękuję trzecioklasistom za aktywny udział w zajęciach a strażakom OSP Wilkowice za zaangażowanie, profesjonalizm, bezinteresowność i miłą atmosferę, która towarzyszyła nam w czasie całych warsztatów.

Andrzej Błachut

Odsłony: 1773