Zebranie z rodzicami


Zapraszamy na zebranie z rodzicami 19 stycznia 2022 r. o godzinie 16:30.

DO ZOBACZENIA!

Koronawirus - informacje


Aktualne wytyczne MEN, GIZ, MZ - zobacz.

Numery telefonów, na które należy się kontaktować w sprawach dotyczących koronowirusa SARS-CoV-2:

  • telefon całodobowy: 514122992
  • telefon czynny w godz. 7.30 - 15.00: 334992944 lub 334992948
  • adres email: hdim@psse.bielsko.pl

BEZPIECZNA SZKOŁA

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: piątek, 27, czerwiec 2014 Magdalena Brózda

Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach uzyskało tytuł:

BEZPIECZNEJ SZKOŁY

oraz członkostwo OGÓLNOPOLSKIEGO KLUBU BEZPIECZNYCH SZKÓŁ.


W okresie od 20 listopada 2013 do 31 maja 2014 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach przystąpiło do udziału w Ogólnopolskim Konkursie  Fundacji Państwo Obywatelskie „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń”, którego hasło brzmi: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.


Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki, także ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, szerzenia tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach oraz solidaryzmu społecznego. Podczas trwania konkursu, nauczyciele i uczniowie przystąpili do realizacji 10 zadań przewidzianych w regulaminie konkursu. Realizacja zadań zaangażowała całą społeczność szkolną, zwiększyła wiedzę uczniów na temat istotnych zadań z profilaktyki, bezpieczeństwa, kultury osobistej oraz uświadomiła uczniom, że nie są sami, że mogą liczyć na pomoc w rozwiązywaniu swoich problemów, ale także powinni zwracać uwagę na najbliższe otoczenie, bo być może ktoś liczy na ich uśmiech i pomocną dłoń. Wraz z  realizacją projektu, uczniowie chętnie wyrażali swoją opinię, dyskutowali oraz dzielili się swoimi pomysłami.
Realizację projektu koordynowała mgr Magdalena Brózda - nauczyciel języka niemieckiego.
Efektem wszystkich działań było uzyskanie tytułu „Bezpiecznej Szkoły” oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpiecznych Szkół.
Konkursowi Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń 2014 patronowali między innymi: Marszałek Sejmu, Wicemarszałkowie, Minister Sprawiedliwości, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, parlamentarzyści, przewodniczący komisji sejmowych i senackich, rektorzy wyższych uczelni, kuratorzy oświaty. W tym jakże trudnym i wymagającym projekcie wzięło udział tylko 2700 szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z terenu całej Polski.

DOKUMENTACJA -ZOBACZ!

Koordynator akcji
mgr Magdalena Brózda