REKRUTACJA 2025/2026

Szanowni Rodzice,

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 3 marca. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem, kryteriami oraz wnioskami dla kandydatów. Dokumenty można składać od 3 marca - zapraszamy!

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie kandydata do klasy I z obwodu - pobierz PDF / pobierz DOC
Wniosek kandydata spoza obwodu - pobierz PDF / pobierz DOC
Klauzula informacyjna - pobierz
Zasady rekrutacji - pobierz
Zarządzenia Wójta i Uchwały Rady Gminy:
- Terminy rekrutacji do klasy I - pobierz
- Kryteria - pobierz
- Wzory dokumentów - pobierz

Projekty EU

 

Szanowni Państwo

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym rozpoczyna realizację projektu „Edukacja włączająca w Gminie Wilkowice- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wilkowicach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Projekt ten ma na celu wsparcie edukacji włączającej w kształceniu ogólnym w szkole poprzez organizację zajęć dodatkowych, a także działania obejmujące wyposażenie placówki.

W ramach projektu zaplanowano dla uczniów zajęcia specjalistyczne, rozwijające i dydaktyczno- wyrównawcze. Warunkiem udziału jest dostarczenie do szkoły wypełnionej „Ankiety zgłoszeniowej dla ucznia/uczennicy”. W najbliższym czasie dokumenty te zostaną rozdane uczniom w szkole. Ankieta ma dotyczyć danych dziecka, ale podpisuje ją rodzic/ opiekun prawny. Zwracam się z prośbą o wypełnienie dokumentów i zwrot do osoby prowadzącej zajęcia.

Władysław Nikiel
Dyrektor szkoły

Numer konta Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Bystrej, ul. Zdrojowa 3
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

Listy dla Ziemi

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: środa, 05, marzec 2014 GrEgOr

Wilkowice w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji
Do akcji Listy dla Ziemi 2014 przystąpiło już ponad 200 gmin. W gronie uczestników znalazło się również Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z Gminy Wilkowice.

Temat 2014: palenie śmieci w piecach domowych
Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2014 jest palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja.

Pisanie listów na finał
Od listopada gminy zgłaszają się do udziału w akcji, której finał odbędzie się w kwietniu tego roku. To właśnie wtedy dzieci w całej Polsce napiszą w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. Ale Listy dla Ziemi to nie tylko pisanie listów. W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi czy konkursy. Częścią tegorocznej akcji będą również takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Dzień Ziemi.

Ogólnopolska edukacja
Z czym wiąże się udział w akcji Listy dla Ziemi? Z solidną porcją ekologicznej wiedzy i licznymi atrakcjami. Gminy, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akcji www.listydlaziemi.pl, otrzymają specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób. Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

Ponad 300 gmin
W akcji pilotażowej Listów dla Ziemi wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży.

Kampanię Listy dla Ziemi dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji listydlaziemi.pl