REKRUTACJA 2025/2026

Szanowni Państwo,

informujemy, że na liście kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach z Oddziałami Sportowymi na rok szkolny 2025/2026 znalazły się wszystkie dzieci, które starały się o przyjęcie do naszej szkoły.
Miło nam poinformować również, że dzięki życzliwości Pana Wójta Gminy Wilkowice, dzieci będą uczyć się w dwóch klasach.
Dziękujemy.

 

Rodziców uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do klasy pierwszej bardzo prosimy o dostarczenie do piątku 4 kwietnia  podpisanego oświadczenia, które można pobrać tutaj -> pobierz oświadczenie 

 

Szanowni Rodzice,

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 3 marca. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem, kryteriami oraz wnioskami dla kandydatów. Dokumenty można składać od 3 marca - zapraszamy!

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie kandydata do klasy I z obwodu - pobierz PDF / pobierz DOC
Wniosek kandydata spoza obwodu - pobierz PDF / pobierz DOC
Klauzula informacyjna - pobierz
Zasady rekrutacji - pobierz
Zarządzenia Wójta i Uchwały Rady Gminy:
- Terminy rekrutacji do klasy I - pobierz
- Kryteria - pobierz
- Wzory dokumentów - pobierz

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: piątek, 28, luty 2014 Ewa Nikiel

1 marca w kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzieje się tak od 2011 r., ustawę w tej sprawie przyjął sejm z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W obchody włączyła się również nasza szkoła.

W przeddzień święta odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów na zajęciach rozwijających świadomość i ekspresję kulturalną realizowanych w ramach projektu „Postawmy na edukację w Gminie Wilkowice”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Przedstawili oni program słowno - muzyczny o bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości naszej ojczyzny z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą komunistycznemu rządowi. Ukazano sylwetki czterech z nich:
- rotmistrza Witolda Pileckiego
- Danuty Siedzikówny  „Inki”
- Henryka Flame „Bartka”
- Józefa Kurasia „Ognia”
Uczniowie mogli się dowiedzieć o ich heroicznych czynach, a także o okolicznościach  śmierci i skazaniu przez komunistów na zapomnienie. Na szczęście dzisiaj przywracani są pamięci. Jest to również nasz obowiązek.

Ewa Nikiel

  • 1
  • 2
  • 3