OPŁATA ZA OBIADY

Odpłatność za obiady w miesiącu kwietniu wynosi 31,20zł. Termin wpłat do 10 go.

Egzamin Ósmoklasisty

W naszej szkole egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem!

Odwóz uczniów w dniach 15-17 kwietnia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

1130  Wilkowice Górne do Mesznej 1130  Wilkowice Górne do Mesznej 1130  Wilkowice Górne do Mesznej
1450  SP Nr 1 Wilkowice do Wilkowice Granica       1450  SP Nr 1 Wilkowice do Wilkowice Granica       1450  SP Nr 1 Wilkowice do Wilkowice Granica      

REKRUTACJA

 

DOKUMENTY

 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: piątek, 28, luty 2014 Ewa Nikiel

1 marca w kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzieje się tak od 2011 r., ustawę w tej sprawie przyjął sejm z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W obchody włączyła się również nasza szkoła.

W przeddzień święta odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów na zajęciach rozwijających świadomość i ekspresję kulturalną realizowanych w ramach projektu „Postawmy na edukację w Gminie Wilkowice”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Przedstawili oni program słowno - muzyczny o bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości naszej ojczyzny z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą komunistycznemu rządowi. Ukazano sylwetki czterech z nich:
- rotmistrza Witolda Pileckiego
- Danuty Siedzikówny  „Inki”
- Henryka Flame „Bartka”
- Józefa Kurasia „Ognia”
Uczniowie mogli się dowiedzieć o ich heroicznych czynach, a także o okolicznościach  śmierci i skazaniu przez komunistów na zapomnienie. Na szczęście dzisiaj przywracani są pamięci. Jest to również nasz obowiązek.

Ewa Nikiel

  • 1
  • 2
  • 3

 

Odsłony: 1839