Mistrzyni Polski!

Kategoria: Sportowe Opublikowano: środa, 13, wrzesień 2017 GrEgOr

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach z Oddziałami Sportowymi MEDALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI W BIEGACH NA NARTOROLKACH

9-10.09.2017 roku Sobieszowie obok Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach.

W mistrzostwach startowały nasze uczennice:

Zofia Dusińska, Maria Jakubiec oraz Emilia Dobija, które osiągnęły rewelacyjne wyniki.

W pierwszy dzień rywalizacji zawodnicy startowali stylem dowolnym. W kategorii Juniorka D na dystansie 4 km wicemistrzostwo Polski zajęła nasza uczennica Maria Jakubiec, tuż za podium  w tej samej kategorii uplasowała się Emilia Dobija.

W Kategorii Juniorek C na dystansie 6 km pomimo dwóch poważnych upadków na trasie (które nie należą do przyjemnych)na 8 miejscu uplasowała się Zofia Dusińska.

W drugim dniu rywalizacji wszystkie kategorie wiekowe miały do pokonania dystans 3,6km stylem klasycznym . Niedziela nie była łaskawa dla zawodników bowiem padający obficie deszcz na pewno nie pomagał  w pokonaniu 3,6 km podbiegu. Nasze uczennice jednak, pomimo niesprzyjających warunków nie złożyły broni i w kategorii juniorki D to one dominowały na trasie. Maria Jakubiec zwyciężyła, zostając jednocześnie Mistrzynią Polski. Niesamowity w ten dzień bieg zaliczyła również Emilia Dobija, która zdobyła brązowy medal.

W kategorii Juniorka C po przepięknej walce 6 miejsce, zajęła Zofia Dusińska.

Uczennice trenują w Ludowym Klubie Sportowym Klimczok Bystra pod okiem Agnieszki Szymańczak-Fiołek oraz Beaty Szymańczak.